O klubu

Název klubu vymyslel krátce po revolučním roce 1989 věčný šprýmař, recesista a milovník všeho volně létajícího, Luboš Široký. Zorganizoval i schůze imaginárního klubu v restauraci U Námořníka v Plzni, kde jsme se po vzoru komunistických soudruhů oslovovali „bratře“ a „bratryně“ – oslovení sestro pro ženské účastnice schůze Bratrstva bylo zavrženo. Scházelo se tam tenkrát poměrně dost modelářů z různých klubů z plzeňska – kromě plzeňáků i volňáskáři z Plas (odkud byl i Luboš), Pňovan a nevím už, odkud ještě. Oficiální klub to ale nebyl, přesto jsem si název Bratrstvo Volného Letu napsal na bednu. Bohužel tyhle legrácky skončily s tragickou smrtí Luboše Širokého. Malou ukázku Lubošova humoru si můžete přečíst zde – projev bratra tajemníka byl otištěn v časopise Volný let roku 1992.

Oficiální klub SMČR reg.č. 50 s názvem „Bratrstvo Volného Letu“ jsem založil v prosinci roku 2006 jako reakci na ukončení možnosti individuálního členství ve Svazu Modelářů ČR s podobně postiženými přáteli – Vaškem Jiránkem z Mladé Boleslavi a Ivo Kulichem z Bělé pod Bezdězem. Jak vidno, nejsme klubem lokálním, ale celostátním, a spojuje nás láska k volnému létání. Rádi mezi sebou přivítáme podobně postižené z celé republiky.